Samsung, En Yeni SD Kartlarını Duyurdu

Samsung firması, 256 GB’a kadar depolama alanı sunabilen ve bunun yanında 100MB/s’ye kadar transfer hızına sahip olan EVO Plus ve PRO Plus SD kartlarını duyurdu. Samsung, duyurduğu en yeni SD kartları ile beraber özellikle de fotoğrafçıları ve Youtuber’ları hedeflemekte.

Günümüz dijital dünyasında ürünlerin dahili depolama alanları yüzlerce hatta binlerce GB boyutlara ulaşabiliyor. Bununla beraber bu durum birçok bulut depolama gibi sanal depolama ayrıcalıklarını getirse de, SD kartlarında daha verimli ve daha fazla boyutlara sahip olarak üretilmesine sebebiyet veriyor. Öte yandan kamera, bilgisayar, akıllı telefonların onlarca GB’lık dosyalarının saklanması için firmalar bu konu üzerine birçok geliştirmede bulunuyorlar.

Bellek teknolojileri noktasında en büyük üreticilerden birisi olan Samsung, yüksek veri aktarım hızıyla beraber direkt olarak fotoğrafçıları, dolaylı yoldan dosyalarını saklayan kullanıcıları hedef alan en yeni SD kartları PRO Plus ve EVO Plus’ı duyurdu. PRO Plus modelleri ile beraber kullanıcılarına 100MB/s okuma, 90MB/s yazma hızını; fotoğrafçılar, görüntü yönetmenleri, ve Youtuber’lara yönelik kusursuz 4K video kaydı ve çoklu çekim desteği ile sunabiliyor.

Yeni Samsung SD kart modelleri 100MB/s okuma ve 90MB/s yazma hızına ek olarak bir de 100MB/s veri transfer hızını da beraberinde sunabiliyor. Öte yandan video editlerken oynatma imkanı da sunabilen bu kartlar, günümüz teknolojileri için oldukça iş görür diyebiliriz. Samsung firması tarafından yapılan açıklamalara göre Pro Plus ve EVO Plus SD kart modelleri eskisinden tam yedi kat korumalı gövdeye ve X ışını, mıknatıs ve bunun yanında darbelere, düşme ve aşınma gibi durumlara karşı da ayakta kalabiliyor. Tanıtılan bu yeni SD kartlar beş metreye kadar düşme, 10 bin tak çıkara kadar sağlamlık ve bunların yanı sıra tam tamına 10 yıl garanti süresine de sahip.

Bu iki SD kart modellerinin 4 farklı boyutta seçenekleri mevcut bunlar 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB olarak belirlenmiş durumda. Öte yandan kartların fiyatlarına baktığımızda şu şekilde sıralanmış durumda:

EVO PLUS:

  • 32 GB- 6,99 dolar
  • 64 GB- 12,99 dolar
  • 128 GB- 19,99 dolar
  • 256 GB- 39,99 dolar

PRO PLUS:

  • 32 GB- 9,99 Dolar
  • 64 GB- 16,99 dolar
  • 128 GB- 25,99 dolar
  • 256 GB- 49,99 dolar

360 total security satın al

İlişkili Yazılar