Android İçin En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları


Android İçin En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları

 

Android platformu için binlerce VPN yazılımı söz konusu olsa hızlı ve güvenilir çalışan ücretsiz vpn bulmak oldukça zordur. Android için en iyi ücretsiz vpn listemiz, sizlere ihtiyacınızı giderecek en doğru isimleri sunacaktır.

 

 

Android İçin En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları

 

Ücretsiz VPN Güvenli Mi?

VPN ağ sunucusu yönetmek tahmin edersiniz ki oldukça masraflıdır. Özellikle milyonlarca insanın kullandığı varsayılırsa milyonlar dolarlarca gider söz konusu olur. Buna rağmen pek çok VPN ağının ücretsiz olduğunu görmüşsünüzdür.

  • Kazanç kapısı olarak birincil tercih sisteme bazı reklamlar sunmaktır. Diğer tercih ise son derece tehlikeli bir gizlilik kazancıdır. Ağ trafiğinde akan verileri analiz ederek, profil yönelimlerini başka firmalara bilhassa reklam firmalarına satabilirler.
  • Ücretsiz VPN çoğunlukla sadece tek bir platformda çalışır. Bu Android, iOS veya masaüstü ortamı olabilir.
  • Güvenlik olarak ücretsiz vpn hizmetleri zayıftır. Bunun sebebi ücretli hizmetlerde olan askeri düzeyde kriptoloji teknikleri kullanılmayıp, zayıf bir ağ temeli oluşturmalarıdır.
  • Ücretsiz vpn kullanarak karışacağınız yasadışı faaliyette yakalanma ihtimaliniz son derece yüksektir.
  • Kısıtlamalar oldukça fazladır. İstediğiniz pek çok siteye girememeniz mümkündür. Ayrıca sadece site bazında değil, bant genişliği ve hız olarak da kısıtlama sunulmaktadır. Örneğin yaklaşık 10 GB veri kullanımı sonrası VPN deaktif olabilmektedir.
  • Ücretsiz servisi kullanan yığınla insan olduğunu düşünürsek bağlantılarınızın da o nispette hantal olacağı aşikardır. Eğer hız konusunda hassasiyetiniz yüksekse, ücretsiz vpn hizmetlerinden uzak durmak zorunda kalacaksınız.

NordVPN

VPN dünyasında son yıllarda ses getiren NordVPN, 60’dan fazla lokasyon ve 5 binden fazla sunucuyla hizmet sunmaktadır. NordVPN servisini diğer VPN servislerinden ayıran en önemli faktör Netflix gibi platformların engelini aşıp, tüm video görüntü yayınlarını optimize edebilmesidir.

256 bit şifreleme, DNS sızmalarına karşı koruma konfigürasyonu, IPV6 koruma gibi kriptografi kabiliyetlerine sahiptir.

Torrent desteği için P2P teknolojisinden faydalanır ve Windows, Linux, Android, iOS başta olmak üzere pek çok platformda aktif olarak çalışabilmektedir.

HotSpot Shield

Günlük 500 MB bant genişliği sunan HotSpot Shield, ne yazık ki ücretsiz kullanımlarda kısa ve limitli işlem hacmi sunar. VPN piyasasında uzun yıllardır aktif olan HotSpot Shield, premium paketi için belirli ücret tarifleri sunmaktadır.  Ayrıca ücretsiz versiyonda reklamların bulunduğunu söylemekte fayda bulunmaktadır.

 

Premium paket ile 70’den fazla ülke lokasyonu ve 3 binden fazla sunucuya bağlanarak işlem görebilme imkanı elde edebilirsiniz.

 

Ücretsiz HotSpot Shield için en önemli dezavantaj yayın izleme konusunda kısıtlayıcı olmasıdır. P2P teknolojisini desteklemesiyle Torrent kullanabilir ancak bu konuda da ne yazık ki limitli işlem göreceksiniz.

PrivateVPN

256 bit şifreleme güvenliğinin yanı sıra gizlilik konusunda sıfır kayıt politikasına sıkı sıkıya bağlı nadir VPN servislerinden birisidir.

Aynı anda altı farklı cihazdan bağlanabilmenize izin veren PrivateVPN, 60 hızlı sunucu ile büyük bir kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Ayrıca PrivateVPN, Netflix gibi pek çok yayın izleme konusunda sınırsız kolaylık ve izin sunmaktadır.

 

 

windows 7 home satın al

İlişkili Yazılar