En İyi Reklam Engelleyiciler


En İyi Reklam Engelleyiciler

 

Türk internet sitelerinde geleneksel bir alan fütursuzca reklam yerleşimleri, biz ziyaretçileri oldukça rahatsız etmektedir. Siteden bir an önce çıkma isteğimizi ateşleyen bu bayağı reklamlardan kurtulmak büyük ölçüde mümkün hale gelmiştir. En iyi reklam engelleyiciler vasıtasıyla internet okurluğumuzu daha mutlu sürdüreceğiz.

 

En İyi Reklam Engelleyiciler

Eklenti ve yazılım olarak cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu ücretsiz reklam engelleyiciler hemen hemen tüm site ve video reklamlarının önüne geçecektir.

 

Adblock

2006 yılında Javascript betik diliyle Firefox için geliştirilen Adblock günümüzde hemen hemen her internet tarayıcısında kullanılmaya devam etmektedir. Wladimir Palant isimli yazılımcının elinden çıkan Adblock, tek kurulumla aktifleşerek sizleri neredeyse tüm reklamlardan korumaya başlar.

Adblock’un güçlü konfigürasyon aracı ile reklam görmek istediğiniz siteleri beyaz listeye alabilir, o anlık reklamları açabilir/kapatabilir, herhangi bir reklamı hedef alan kapama/açma yapabilirsiniz.

 

Brave Browser

Tam bir reklam düşmanı tarayıcı olan Brave Browser, yaratılış amacı gereği kullanıcıya hiçbir reklamı göstermemektedir.

Tamamen açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir güvenilir tarayıcı olmasının yanı sıra Chromium tabanlı olarak geliştirilmiştir.

Popüler internet tarayıcısı Chrome’dan 3 kat daha hızlı olduğunu iddia eden Brawe, reklamları ve gereksiz içerikleri kaldırarak bataryanızın da %35 oranında tasarruf etmesini sağlar. Windows, macOS ve Linux için mevcut olan tarayıcı gizlilik moduyla birlikte Tor’a da bağlanarak harici işlemlerinizi yüksek gizlilik ve anonimlik çerçevesinde yapmanızı sağlar.

 

Adblock Plus

Adblock eklentisiyle isim benzerliği bulunan bir diğer başarılı reklam engelleyici eklenti Adblock Plus karşınızda.

Sadece internet reklamlarını kaldırmakla kalmayan Adblock Plus, aynı zamanda Youtube reklamlarını da kaldırır.  Ayrıca masaüstü bilgisayarınızın yanı sıra mobil cihazlarınıza da indirerek kullanabilirsiniz.

Kurulum ve kullanım süreçleri oldukça basit olan eklenti, tamamiyle ücretsizdir.

 

Opera

Son yılların parlayan web tarayıcısı Opera, ihtiyacınız olan tüm harici eklenti ve yazılımları bünyesinde barındırır. Tek tuşla istediğiniz reklamları kapatabilir, açabilir yahut tek tuşla VPN özelliğini aktifleştirerek anonim bir dünyaya adım atabilirsiniz.

Windows, Mac, Linux, iOS ve Android pazarlarında milyonlarca insan tarafından tercih edilen Opera, 25 yıl önce C++ diliyle yazılarak yazılım dünyasına adım attı.

 

AdLock

Ücretli reklam engelleyicilerin başında gelen AdLock, profesyonel bir reklam engelleyicisi yazılım arayanlar için bir numaralı tercihtir. Eğer internet tarayıcınıza eklenti olarak indirmek istiyorsanız ücretsiz olan ancak Windows gibi yerleşik bir işletim sisteminde kullanmak için ücretli planlama sunan AdLock, sadece reklamları değil zararlı bağlantıları, zararlı dataları, casus yazılımları da takip ederek engeller. Yanı sıra mobil tarafta veri akışını ve batarya tasarrufunu iyileştiren yazılım, yüklenme hızını da arttırmaktadır.

 

AdFender

Ücretli bir diğer reklam engelleyicisi olan AdFender, bir web tarayıcıdır. Windows işletim sisteminde ve pek çok tarayıcıda çalışmaktadır.

Adfender özellikleri:

  • Video, görsel tüm tip reklamlar engellenir.
  • Youtube, Facebook vb. pek çok platform reklamlarını engeller.
  • Bant genişliğinde %40 oranına varan tasarruf elde edilir.
  • Tek tıkla anonim gezinti imkanı elde edersiniz.
  • Çerezleri ve izleyicileri otomatik kaldırır.
  • Gizliliğe dair tüm güvenlik adımlarını sizin için yerine getirir.

 

Diğer En İyi Reklam Engelleyiciler

  • Ghostery: Ücretsiz bir reklam engelleyici olan Ghostery, masaüstü ve mobil platformlarda hemen hemen her yazılımla uyumlu çalışır.
  • CyberGhost: Aynı anda 7 cihazda kullanabileceğiniz bu yazılım 45 gün para iade garantili ücretli bir eklentidir. VPN, reklam engelleme ve casus yazılım koruma gibi özelliklere sahiptir.
  • Smart Popup Blocker: Basit ve mini bir yazılım olan Smart Popup Blocker, reklam önleme konusunda yetenekli olsa da zorlu pop-up reklamlarda zaman zaman başarısız olmaktadır.

 

 

 

windows 10 education satın al

İlişkili Yazılar