Elektrikli Araba İşine Alibaba da Giriyor!

Alibaba elektrikli araba konusunda yeni bir çalışma yapacağını duyurdu. E-ticaret devi Alibaba bu konuda kendine has bir çalışma sunuyor. Nisan ayında ilk sedan modelini ön plana çıkaracak olan marka, 2022 yılına SUV modeli ile gireceğini açıkladı. Araçlarla ilgili seri üretim takvimini en hızlı şekilde ön plana çıkarabilirsiniz. Elektrikli motorlu otomobil konusunda da hızla bir yapılanma yapan bu araç şirketi, SUV modeliyle ilgili olarak çözümleri de kendi içinde sunmaya devam edecek gibi görünüyor.

Araçların seri üretimle ilgili neler yapacağı hakkında çok bir bilgimiz olmasa da, insanların isteklerine net cevaplar vereceğini tahmin ediyoruz. Bazı iddialara göre kurucu ortak tarafından yapılan çalışmaların herkesi doğrudan etkileyeceğini söyleyebilir ve bu süreçleri de kendi içinde değerlendirebiliriz. Yeni nesil otomobillerin ve bu araçların kullanım amaçları, hepimiz için çok daha etkili ve yapısal olarak farklı bir dilde hizmet sunuyor.

Elektrik motorları özellikle son dönemin en çok tercih edilen arabalarından. Türkiye üzerinde her 10 arabadan 4’ü elektrikli araba olmuşken, bu sürecin hızlanması çok etkili olacak gibi görünüyor.

Araçlar Tam Olarak Böyle Görünüyor!

 

SUV olarak görüneceği düşünülen araçların tanıtımı şimdilik bu şekilde yapıldı. Nisan ayında yapılacak olan tanıtımda, TOGG tarafından ön plana çıkarılacak olan araçlarla rakip olacağı düşünülüyor. Değişmekte olduğunun göstergesine bakarsanız da araçlarla ilgili tasarımların ve hız yapısının ön plana çıkmasından örnekler verebiliriz. Elektrikli motor furyasını dünya çapında başlatan kişilerden olan Tesla, bu konuda geniş bir teknoloji örneği sergilemiş durumda.

Petrol yakıtlarının önünün kesilmesi ve uzun vadede bu araçların yakıtlara ihtiyaç duymayacak olması, yeni dünya düzeni kapsamında içten yanmalı motorlara veda edeceğimiz anlamına geliyor aslında bir yandan da. Bu konuda ön plana çıkarılacak olan araçlardan olacak Alibaba, ülkemizde aktif bir kullanım hizmeti sunacak gibi geliyor. 1 sene içerisinde seri üretime geçecek olan Alibaba, kişisel olarak beklentilerini de kendine göre ön plana çıkaracaklar diyebiliriz.

Elektrikli araçlar konusunda kendine has bir tarzı olacağını düşündüğümüz Alibaba tarafından bu çalışmalar karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bakalım süreçler nasıl işleyecek.

İlişkili Yazılar