Fiziksel Klavyeye Sahip Android Telefon Geliyor!

Fiziksel klavyeye sahip Android cihazlara hazır mıyız? Teknoloji çok da uzun sayılmayan bir süre önce tuşlu telefonlardan dokunmatik cihazlara geçiş yaptı ve buna alışmışken bazı cihazlar tekrar tuşlu modellere yönlenmeye çalışıyor. Bir İndiegogo projesi olarak ön plana çıkan ve geçtiğimiz aylarda da bu konuyla ilgili olarak resmi bir duyuru yapan Astro Slide cihazının teknik özelliklerine bakarsanız bu konuda neler yaptığını görebilirsiniz.

Telefonu geliştiren Planet Computers şirketi, telefonun nasıl bir donanıma sahip olacağını da paylaşarak bu konudaki beklentileri oluşturdu. Akıllı telefonumuzda tuş kilidi ve ses tuşları hariç bütün tuşlar sanal iken, bu cihaz bu konuda biraz daha farklı düşünüyor. Amiral gemisi özelliklere sahip olan bir cihazın fiziksel bir klavye ile sunulacağını duyuruyor. Hem de bilgisayar klavyesi gibi!

Girişimcilerin fikrine yer veren bu Astro slide, geçtiğimiz günlerde bu konuda girişimcilerle de bir görüşme yapmış ve kendine dair yeni cihazıyla ilgili bütün beklentileri ön plana çıkarmıştı. Birçok kişinin ilgisini toplayan bu cihaz, kendine has bir yapıda da çalışmalarını sürdürüyor ve son haliyle de gayet ilgi çekiyor aslında.

Astro Slide cihazının özellikleri şu şekilde:

Planet Computers olarak yapılan çalışmalarda 5G desteğe sahip olacak olan bu cihazla ilgili yeni destekler ve duyurular da karşımıza çıkacak. Teknik özellikler de bu alanda gayet etkili bir yere sahip olacak diyebiliriz. Birtakım değişiklikleri ön plana çıkaran bu yeni cihaz özellikleri, kendi içinde de yeni bir duyuru sunuyor.

Android 11 ile gelecek olan bu ürünün içerisinde Dimensity 800 işlemcisi yer alıyor. Telefon da doğrudan Android ile ilgili güncellenmiş olarak gelecek.

  • Ekran: 6.39 inç, 2.340 x 1.080, AMOLED, Gorilla Glass koruma
  • İşlemci: MediaTek Dimensity 800
  • RAM: 8 GB RAM
  • Depolama: 128 GB Flash – microSD kart desteği
  • Arka Kamera: 48 MP
  • Ön Kamera: 13 MP
  • Batarya: 3.500 mAh, kablosuz şarj desteği
  • Bağlantı: 5G, Bluetooth 5.1, NFC
  • İşletim Sistemi: Android 11
  • Ağırlık: Yaklaşık 300 gram

Cihazla ilgili fiyatlar da oldukça merak ediliyor aslında. Gelelim fiyatına!

Astro Slide fiyatı ne kadar?

 Linux hem de Android işletim sistemiyle sunulacak olan bu cihazın fiyatı kampanyalı olarak sunulacak öncelikle. 491 Euro olarak karşımıza çıkacak olan bu cihazın fiyatı vergiler de dahil 4.440 TL ve üzerine vergiler ekleniyor. Tüm dünyaya da kargolanabiliyor bu cihaz. Mart 2021 tarihi itibariyle kullanıcılara ulaşmış olacak.

İlişkili Yazılar