Bebeğinizin Göz ve Saç Rengini Hesaplama Yöntemi!

Anne ve baba adaylarının önemli ölçüde incelediği ve ön plana çıkardığı konulardan birisi de bebeklerin bu konuda merak edilen saç ve göz rengi çalışmaları oluyor. Yani anne ve baba adayları ilk olarak çocuklarının sağlıklı olmasını isterken, sonra da kime benzeyeceği ve nasıl olacağını merak ediyor. Bebeklerde saç ve göz rengi hayatları boyunca ona eşlik edecektir. Bu yüzden bebekler için saç ve göz rengi ile ilgili nasıl anlaşılır konusu önemli oluyor.

Bu yazımızda da bu konuyla ilgili sizlere çözüm sunmak istiyoruz. Tüm aile fertleri bebeklerin ilk olarak sağlıklı olmasını isterler. Sonra da içten içe kime benzeyeceğini merak ederler ve büyük ihtimalle kendilerine benzemesini isterler. Bu benzerlik için en büyük neden saç ve göz rengidir. Bu yüzden bu konuya dair yapılan bütün çalışmaları online olarak görebilir ve incelemeye başlayabilirsiniz.

Bilim insanları bu konuya dair gayet etkili ve hızlı bir çalışma sunuyor aslında. Bebeklerin saç ve göz rengi konusunda gözlemler yapıyorlar. Bu sonuçlarla birlikte basit hesaplama yöntemleri ortaya çıkıyor. Anne ve babanın göz ve saç rengi ile yapılan hesaplarla birlikte bebeğin göz ve saç renginin ne olacağı konusu anlaşılıyor.

Bebeğimin göz rengi ne olacak?

  • Anne ve babanın kahverengi gözleri varsa;
   %75 Kahverengi Göz
   %6,25 Mavi Göz
   %18,75 Yeşil Göz
  • Anne ve babanın mavi gözleri varsa;
   %99 Mavi Göz
   %1 Yeşil Göz
   %0 Kahverengi Göz
  • Anne ve babanın yeşil gözleri varsa;
   %75 Yeşil Göz
   %24 Mavi Göz
   %1 Kahverengi Göz
  • Anne ve babanın mavi ve kahverengi gözleri varsa;
   %50 Mavi Göz
   %50 Kahverengi Göz
   %0 Yeşil Göz
  • Anne ve babanın yeşil ve kahverengi gözleri varsa;
   %12,5 Mavi Göz
   %50 Kahverengi Göz
   %37,5 Yeşil Göz
  • Anne ve babanın yeşil ve mavi gözleri varsa;
   %50 Mavi Göz
   %50 Yeşil Göz
   %0 Kahverengi Göz

Bebeklerde göz rengi ne zaman kalıcı olur?

Aldatıcı olan durumlar olabilir. Bu yüzden bütün bebeklerin göz rengi genellikle birbirine benziyor. Mavi ve lacivert olarak görülür ve bu durum da insanlarda bir merak etkisi yaratır. Aldatıcı olabilen bu durumun nedeni de bebeklerin gözlerinde renk hücreleri olması. Yani yeni doğan bebeklerin gözünde pigment oluyor. Renkler yalnızca bir ışık yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

 

İlişkili Yazılar