Okullar 15 Şubat’ta Açılıyor! Herkes Hazır Olsun!

Okullar açılıyor! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla birlikte okulların 15 Şubat’ta net olarak açılacağı bilgisine ulaştık. Yapılan açıklamalar, okulların en dolu şekilde açılması üzerine olduğu için insanların da ilgisini çekecek pek çok detayı ön plana çıkaracak gibi görünüyor. Daha önceki açıklamalarda da olduğu gibi 15 Şubat tarihine vurgu yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili olarak yeni açıklamalarda bulundu ve en yüksek kapasitelerde okulların açılacağı bilgisini verdi.

Pandemi sebebiyle ön plana çıkarılan pek çok düzenleme olmuştu hatırlarsanız. Yasal olarak insanların aradığı çözümleri, beklentileri ve güçlü yaklaşımları ön plana çıkaran MEB, yeni nesil eğitim süreçlerini de bu süre bazında organize etmeye devam ediyor. Kaliteli ve hızlı bir kullanım durumu hepimiz için etkili ve önemli oluyor. Bu yüzden yapılacak olan işlemlerde insanların aklına gelen çözümleri tek bir tıklama ile görebiliyor ve inceleyebiliyoruz.

Okullarını en fazla kapalı tutan ülkeler arasında bulunuyoruz!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, bu konuda AB ile OECD ülkelerine baktığımız zaman okullarını en uzun süre kapalı tutan ülkeler arasına girdiğimizi söyledi. Türkiye de bu listede ve bunun da belli başlı riskleri var dedi. Bu günler için değil, önümüzdeki yıllar için de bir risk unsuru olabileceğinin altını çizen Milli Eğitim Bakanı Selçuk, bu alandaki başarı ortalamasını tutturmamız gerektiğinin de altını çiziyor. Bu yüzden bu sürecin daha fazla uzamaması gerektiğini söylüyor.

15 Şubat vurgusunu daha farklı şekillerde yaparlarken, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ön plana çıkarılan her bir yeni çalışma konusunda da bir etkileşim ve çözümün olacağı görülüyor. Önümüzdeki günlerde bu süreç çok daha hızlı netleşecek gibi görünüyor. Bu duruma dair de söyleyecek çok fazla söz var gibi duruyor. Bu yüzden zaman kaybetmeyin ve kendinizle ilgili bütün yeni duyuruları kullanmaya ve ön plana çıkarmaya başlayın.

İlişkili Yazılar