Son İndirimle PS 5 Satışları Xbox Series X/S Satışlarını Geçti!

Uzun süredir beklediğimiz ürünlerden olan PlayStation satışları geçtiğimiz günler gelen yeni analiz raporlarına göre incelediğimiz zaman oldukça ilgi çekici bir yapıda karşımıza çıkıyor. Rapor olarak gayet etkili bir dilde hizmet sunan ve ilerlemelerini de bu sayede büyüten bu hizmetler için, pazar analiz firmalarına göz atabiliyoruz. Gaming Smart analiz şirketi 2020 yılına göre raporlarını yayımladı ve PS5 satışlarının Xbox series satışlarını geçtiğini ön plana çıkardı.

Raporlara göre Son, dünya genelindeki satışlarda rakibi Microsoft’u geçti ve ikiye katladı. Çin ve ABD üzerinde de Xbox hakimiyeti yoğun oldu. Kendi ülkesinin oyun sistemlerini alan ABD ve Çin gibi ülkeler Sony tarafında çok aktif bir satış gerçekleştirmiyor gibi görünüyor. Bu konuda dünya çapında geniş bir satış sistemine sahip olan marka, gerçekten de alanında başarılı hizmetler sunuyor diyebiliriz.

Microsotf Çin ve ABD gibi pazarları elinde tutuyor!

Yapılan araştırmalara göre 167 ülke analiz edildi ve PS5 hemen hemen hepsinde ilk sırada yer alırken Çin ve ABD gibi ülkelerde ikinci sırada yer alıyor. Yukarıda yer alan tabloya bakarsanız, markaların ülkelere göre ön plana çıkarılan pazar paylarına da rahatlıkla göz atabilirsiniz. Japonya bu konuda gerçekten öncelikli bir hizmet ve beklenti yaratıyor ve bu sayede çok daha fazla bir çalışma ön plana çıkarmış oluyoruz.

Türkiye’de en çok PS5 satıldı!

Ülkemizde ön plana çıkan raporlara bakarsak, PS5 in Türkiye üzerindeki pazar payı %85 oranlarına sahip iken yalnızca %15 lik bir kesim Xbox konsollarını tercih ediyor. Bu konuya dair detaylı seçimler ve beklentiler adına ön plana çıkarılan fiyatları da farklı yazılarımızda görebilir ve göz atabilirsiniz. Bu oranların üzerinde şüphesiz ki fiyatların da yoğun etkisinin olduğu aşikar bir gerçek gibi duruyor. Bakalım bu süreçlerde nasıl bir ilerleme yaşanacak ve ön plana neler çıkacak. Merakla bunları bekliyoruz.

İlişkili Yazılar