Evde Çalışanların Verimini Artıracak Düzenlemeler Nasıl Yapılır?

Evde çalışmakla ilgili olarak pek çok yazı hazırlıyoruz. Çünkü insanlar pandemi sürecinde bir şekilde evden çalışma moduna geçiyor ve bu moda göre kendini geliştirmek için elinden geleni yapmak istiyor. Peki ama bu süreç nasıl işliyor ve ne şekilde ön plana çıkıyor dersiniz? Gelin göz atalım.

Malumunuz koronavirüs sebebiyle pek çok kişi kendine yeni bir düzenleme getiriyor. Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan yeni Koronavirüs sebebiyle birçok büyük ve küçük ölçekli işletme evden çalışma seçeneğini devreye soktu. Sağlık için gerekli ve önemli bir karar olan evden çalışma sistemi aslında dünyanın alışkın olduğu bir yöntem. Yeni iş hayatı ve çalışma düzeni, bağımsız çalışmayı da beraberinde getirdi.

Kimi zaman kolektif alanlarda, kimi zaman da bireysel olarak evden çalışmak, ufak bir düzen ile aslında kolayca verim almanıza olanak tanıyabilir. Bireysel önlemlerin hızlıca alınacağı evden çalışmak konusunda şirketinizde aynı proaktifliğe sahip mi? Gelin, şirketler için evden çalışmanın önemli ve kontrol edilmesi gereken kurallarını beraber inceleyelim.

Evden çalışan insanlar kendine şu soruları sormalı

  • 1-Uzaktan çalışma için altyapınız hazır mı ve planlaması yapıldı mı?
  • 2-Siber güvenlik protokolleriniz ne durumda? Teknolojik altyapısını gözden geçirdiniz mi?
  • 3-Önemli görevleri olan çalışanlar operasyonunuzda işlerini uzaktan sürdürebilir mi?
  • 4-Fiziksel olarak ofiste olması gereken çalışanlar için planınız nedir?
  • 5-Online kanalları ne kadar kaliteli kullanabiliyorsunuz?
  • 6-Çalışanlar müşterilerle, üçüncü taraflarla veya birbirleriyle bir araya gelecekler ve toplantı gibi herhangi bir organizasyonda bulunacaklar mı?

Bu soruların cevabına göre kendinize göre bir düzenleme yapmanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Bu sorulara cevabınız net ise bu soruların yapısına göre de bir düzenleme oluşturmakta fayda var. Bu yapıda bir düzenleme ile kendinizle ilgili soruların çözümlerini bulabilirsiniz. Temelinde kendinizle ilgili yapılacak olan bu planlamaya ancak kendi planınızla sizler cevap verebilirsiniz. Bu süreçlerle ilgili olarak organize edilen ve çok daha farklı bir yapıda sunulan bu süreçleri ve beklentileri tek bir tıklama ile kullanabilirsiniz. Sitemizde bununla ilgili detaylı içerikleri sunmaya devam edeceğiz.

İlişkili Yazılar