Nokia Yeni Telefonları İfşa Oldu! İşte Bütün Detaylar!

Finlandiya merkezli bir şirket olarak karşımıza çıkan Nokia, kendine has çalışmaları ve güçlü yaklaşımlarıyla hepimizi mutlu etmeye başlıyor. Malumunuz akıllı telefon furyası ortaya çıkmadan önce Türkiye üzerinde en çok satılan marka Nokia idi. Hatta sağlamlığı ile övünen markanın gerçekten sağlam cihazları vardı. Söz konusu raporlara göre bu sene 3 yeni modeli piyasaya sürecek olan marka, 1.4 isimli bir modelin tanıtımına başlayacak ve cihazlarla ilgili duyurular da ona göre yapıldı. 5 G destekli olarak da sunulan bu yeni cihazlar, herkesin ilgisini çekecek türden olacak. Peki ama bu cihazlar nasıl olacak? Gelin bir de ona bakalım.

HDM Global çatısı altında çalışmalarını sürdürecek olan Nokia, sektör üzerindeki faaliyetlerini de bu süreçler dahilinde ön plana çıkaracak. Üç yeni akıllı telefonu piyasaya sürecek olan marka, 2021 senesinin ilk çeyreğinde hem sağlam hem de güçlü bir cihazla geleceğini söylüyor. Dilerseniz bu konuyla ilgili nelerin yapıldığını ve ne şekilde ön plana çıkarıldığını hep birlikte görelim.

Nokia 1.4 Geliyor!

Bu cihaz genellikle giriş seviyesi bir cihaz olarak karşımıza çıksa da, önemli bir kullanım detayına sahip olacak. 1.4 olan cihazın ekran boyutu 6,5 inç büyüklüğünde olacak ve HD+ çözünürlüğünde olacak. LCD ekran kullanılacak ve dört çekirdekli bir işlemci ile 1 GB ram ve 16 GB dahili hafızası olacak. 4.000 mAh batarya yer alacak ayrıca. Bu cihaz daha çok iş görmelik ve arama yapmalık bir cihaz gibi düşünebilirsiniz.

Nokia 6.3 5G Geliyor!

Bu cihaz biraz daha güçlü olacak. Snapdragon 480 yonga setine sahip olacak olan bu cihazda dörtlü arka kamera bulunuyor. Bu kameraların 24 Mp ve 12 mp ultra geniş açı sensörü de bulunuyor. 2 MP makro ve derinlik sensörleri de cihazlarla ilgili geniş bir kullanım anlamına geliyor ayrıca.

 

Nokia 7.3 5G Geliyor!

Markanın en gelişmiş cihazı olarak geliyor. 8 GB ram seçeneğine sahip olacak ve 6,3 inç ekran genişliğine sahip olacak. 128 gb dahili hafızası olacak olan bu ürünün Full HD çözünürlüğü bulunuyor. Toplamda da 5 kamerası olacak gibi. Bakalım cihaz bu konuda nasıl bir ilerleme kaydedecek. Merakla bütün detayları görebilir ve incelemeye başlayabilirsiniz.

İlişkili Yazılar