Elon Musk Twitter Profiline Bitcoin Yazdı ve Bitcoin Uçtu!

Twitter üzerinde pek çok hareketi ile gündem olabilen bir isim olan Elon Musk, bu kez de Bitcoin ile ilgili yeni bir işlem yaptı. Twitter profiline bitcoin yazdı ve bununla ilgili bir açıklama sayesinde bitcoin piyasasında hızlı bir yükseliş oluştu. Dünyanın en zengin insanlarından olan Elon Musk, Twitter hesabı üzerinde aktif bir şekilde çalışma yaparak insanlara duyurular yapıyor ve piyasalarda etkiler yaratmaya devam ediyor. Bu etkileri kendine göre de ön plana çıkarıyor ve özellikle gizlilik politikaları konusunda WhatsApp ile ilgili paylaşımından sonra büyük sükse yapmıştı.

Musk, kripto para piyasasında bu konuda Bitcoin ile ilgili Twitter üzerinden bir gönderme yaptı ve profilin açıklama kısmına bitcoin yazdı. Bu hareketten hemen sonra Bitcoin piyasasında hareketlilik yaşandı ve değerler de artmaya başladı!

Bitcoin piyasasında %15 oranında değer arttı!

Elon Musk tarafından atılan bu adım ile birlikte Bitcoin piyasasında %15 oranında bir artma durumu oldu. Ünlü iş adamı Elon Musk, profilini güncelledikten sonra bu süreçleri de ön plana çıkarmaya devam ediyor ve herkesle ilgili bir seçimi de kendi içinde yenilemeye başlıyor. Geçmişe bakınca kaçınılmazdı ifadelerini söyledi ve Bitcoin de hemen yükselişe geçti. Bu yükseliş ne şekilde ön plana çıkacak ya da nasıl kontrol edilecek bilmiyoruz ama Elon Musk yine Twitter üzerinden kendi gündemini yarattı diyebiliriz.

Daha önce Bitcoin yatırımı üzerine birtakım tasviyeler alan Elon Musk, yüksek meblağlarda Bitcoin alabileceğini fark etmediğini söylemişti hatırlarsanız. ABD’nin prestijli şirketlerinden MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Musk’a şirketin tüm rezervleri ile birlikte 1 milyar dolar değerinde Bitcoin alabileceğini, Musk ise böyle bir potansiyelinin olduğunu bilmediğini açıklamıştı.

 

İlişkili Yazılar