Motorola 1 Metre Uzaktan Telefon Şarj Teknolojisini Duyurdu!

Motorola tarafından yapılan yeni çalışma pek çok kişiyi mutlu edecek türden. Çünkü şarj teknolojisindeki gelişmeler merakla bekleniyor ve akımlarla ilgili olarak sürekli yeni çalışma yapılıyor. Bir Motorola yöneticisi tarafından yapılan açıklamaya göre Çin’in yerel sosyal medya platformu olan Weibo üzerinden açıklama yapıldı. Motorola için gerçek kablosuz şarj teknolojisini ön plana çıkardıklarını gösterdi.

Video üzerinde iki Motorola marka telefonun 1 metre uzaklıktan şarj edildiği görülüyor. Bu konuyla ilgili olarak detaylı bir çalışma yaptıklarını anlatan Motorola, süreçle ilgili de pek çok kişiye detaylı destek verecek gibi görünüyor.

Günümüz Qi teknolojisine dayalı kablosuz şarj cihazları, 50W’a varan şarj güçleriyle gerçekten de “hızlı” bir şarj teknolojisi sunuyor olsa da cihazları şarj etmek için kablosuz şarj cihazı ile temas ettirmek zorunda oluşumuz, gerçek bir “kablosuz” şarj deneyimi yaşamamızın önüne geçiyor. Ancak Motorola, yakın gelecekte bu sorunu tarihe gömebilir.

Motorola’nın üst kuruluşu olan Lenovo’nun Çin’deki cep telefonu departmanının genel müdürü, Weibo hesabından paylaşmış olduğu bir video ile şirketin üzerinde çalıştığı “gerçek” kablosuz şarj teknolojisinin marifetlerini gösterdi. Söz konusu video, bir cep telefonunu 1 metre mesafeden dahi şarj edebilen yeni nesil bir kablosuz şarj cihazı gösteriyor.

Bu yüzden yapılan yeni çalışmalar özellikle şarj mesafeleri ile ilgili insanların beklentisine cevap verecek türden!

Yeni Motorola telefonlarda kablosuz şarj özelliği olabilir!

Motorola bu konuda bir sonraki çıkacak olan cihazlarında gerçek kablosuz şarj teknolojisini sunabilir ve bu sayede çok daha fazla kişiye şarj konusunda bir çözüm sağlayabilir. Söz konusu video üzerinde kablolu ya da kablosuz şarj yapılmasıyla ilgili detaylı bir çalışma gösterildi. Yeni nesil teknoloji olarak duyurulan bu teknoloji sayesinde aynı anda birden fazla cihaz şarj edilebilecek gibi görünüyor. Söz konusu teknoloji azami 4.5 metreye kadar şarj işlemi sağlayabilir gibi bir örneklendirme var ayrıca.

Böyle bir teknolojinin piyasaya sürülmesi konusunda odanın her hangi bir yerine set üstü TV kutusu gibi bu ürünü yerleştirmek bütün odadaki cihazların şarj olmasını sağlayabilir ve kritik çözümler üzerinde durulabilir. Cihazla telefon arasına bir engel girmemesi gerekiyor bunun için.

İlişkili Yazılar