Japonya’da Kıtlık Nedeniyle Otomobil Üretimi Yarıladı!

Yarı iletken kıtlığını hiç duydunuz mu? Japonya üzerinde bu konuda pek çok sorun yaşanmaya başlandı. Bir süredir devam eden bu kıtlık, Japonya üzerinde otomobil üreticileriyle ilgili olarak üretimi durdurmasına sebebiyet verdi ve düşmeye neden oldu. Volkswagen, daimler ve Ford gibi diğer birçok üretici de bu konuda yarı iletken kıtlığından etkilendiğini söylemişti.

Özellikle pek çok alanda çip üretimiyle ilgili beklentilerini ön plana çıkaran marka, kendine has bir yapıda çalışmalarını sürdüreceğini belirtiyor ve bu süreçlerle ilgili olarak da çalışmalarını o seviyede organize ediyor.

Yarı iletken kıtlığı nedir?

Üretimi konusunda bir dönemler dünya lideri olan ancak şimdilerde Asyalı komşularının çok gerisinde kalan Japonya’da yarı iletken kıtlığı, otomotiv sektörünü de vurdu. Aktarılanlara göre Honda, Nissan Toyota ve Subaru gibi dev Japon otomobil üreticileri, yarı iletken yetersizliği nedeniyle üretimde aksaklıklar yaşıyor.

NHK televizyonunun aktardığına göre ülkenin önde gelen otomobil üreticilerinden Honda, Mie kentindeki fabrikayı beş gün süreyle durdurma kararı aldığını açıkladı. Ocak ayında İngiltere’deki fabrikasında üretimi durduran şirket, ayrıca Amerika ve Kanada’daki fabrikalarında üretimi düşürmüştü. Bu süreçlerle ilgili olarak otomobil üreticileri de kendine göre bir çalışma ve yeni bir beklenti ile ilerleme kat ediyor diyebiliriz. Daha farklı ve etkili bir kullanım hepimiz için öncelikli ve önemli bir gelişim anlamına geliyor. Bireysel yaklaşımlar ve daha rahat, daha etkili bir hizmet sürecinde organize edilen bütün yenilikleri tek bir tıklama ile görebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz.

 

İlişkili Yazılar