PlayStation 5 İçin Mağazalarda İzdiham Yaşanıyor!

Japonya’nın başkenti olan Tokyo üzerinde geçtiğimiz günlerde yeni bir izdiham durumu yaşandı. Bu duruma göre daha önce böyle çılgınlıklarla kimsenin karşılaşmadığı yönünde duyurular var. Söz konusu sorun şu. PS5 için insanlar sıraya giriyor ve izdiham yaşıyor! Adeta problemli bir satış durumu söz konusu oluyor!

Kasım ayında piyasaya sürülen PS5 ile ilgili çoğu bölgede bu durumlar yaşanıyor. Heyecanla yeni konsollarını almak isteyen insanlar bu süreci çok daha etkili bir şekilde yürütmenin peşine düşmüş durumda. Peki ama neden böyle bir çılgınlıkla karşılaşıyorlar? Gelin bir de bu konuya değinelim!

Japonya’nın en büyük perakende zincirlerinden biri olan Yodobashi Camera’da da geçtiğimiz gün büyük bir PlayStation 5 çılgınlığı yaşandı. Stoklarını yenileyen ve satış yapacağını duyuran mağazada adeta insan seli oluştu. Her ne kadar stoklar yenilenmiş olsa da ‘herkese yetecek kadar’ konsol olmadığını düşünen ve bu fırsatı kaçırmak istemeyen yüzlerce kişi mağazaya akın etti.

Çoğu kişi eli boş dönmek zorunda kalmış!

Yaşanan olaylarla birlikte pek çok kişi eli boş dönmek zorunda kalmış. Çünkü bu ürünlerle ilgili hem fiyat hem de tepki konusunda büyük dengesizlik yaratıyor. Bir an önce PS5’ine kavuşmak isteyen yüzlerce kişinin akın ettiği mağazada artan yoğunluk sonrası çaresiz kalan mağaza çalışanları tarafından polis çağırıldı ve satışın da iptal edildiği açıklandı. Hal böyle olunca da PS5 hayaliyle mağazaya koşan herkes evlerine eli boş dönmek zorunda kaldı.

Hala devam eden pandemi sebebiyle hükümetin bir dizi önlem almaya devam ettiği bir dönemde, üstelik ülkenin salgından en çok etkilenen şehri olan Tokyo’da ortaya çıkan bu görüntüler, bu sebeple de büyük tepki topladı.

 

İlişkili Yazılar