Katlanabilen iPhone’larda Gelişme Var!

Katlanabilir akıllı telefon furyası yavaş yavaş gelişiyor. Ülkemizde henüz çok fazla aktif olmasa da dünya genelinde bu konuyla ilgili geniş tanıtımlar gerçekleştiriliyor. Apple tarafından iki yeni model bu konuda ön plana çıkacak gibi görünüyor. Şirket tarafından iki farklı model ABD patent ve Ticari Marka Ofisine ulaştırıldı ve patent başvurusunda bulunuldu. Modellerden birinin Galaxy Z Fold 2 modeline benzeyeceği konuşuluyor. Diğer model ise Motorola Razr ve Samsung Galayxy Z Flip 5G ile ilgili olarak ön plana çıkarılıyor gibi görünüyor. Bakalım bu iki benzerlik markalar arasında nasıl karşılanacak?

Katlanabilir akıllı telefon piyasasını sahiplenen ilk markalardan biri Samsung olmuş, Güney Kore merkezli şirket birçok farklı katlanabilir akıllı telefon modellerini kullanıcıya sunmaya başlamıştı.

Diğer markalar da bu piyasaya yavaş yavaş katılım göstermeye başladı ancak en büyük hamle uzun zamandır Apple’dan bekleniyordu. Yeni yapılan açıklamalara göre teknoloji devi, katlanabilir iPhone ile bu pazara katılmak için kolları sıvadı.

Apple, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) yeni katlanabilir akıllı telefon modelleri başvuruda bulundu. Katlanabilir Elektronik Aygıtlar için Kamera Sistemleri patentine başvuran marka, açıklamalara göre Foxconn ile birlikte iki farklı katlanabilir iPhone üzerinde çalışmalara başladı.

Apple 2 yeni model ile katlanabilir telefon dünyasına giriyor!

 

Apple tarafından işler biraz daha farklı ilerliyor. Apple tarafından iki yeni farklı model ile ön plana çıkarılan çalışmalar pek çok kişiye dair bir çözüm üretiyor. Peki ama bu iki yeni cihaz nasıl olacak? Gelin bir de bunlara göz atalım.

Yapılan açıklamalara göre üzerinde çalıştıkları bir model kalite kontrol aşamalarını çoktan geçti. Yeni tasarımın Samsung Galaxy Z Fold 2’ye benzeyeceği açıklandı. Yeni katlanabilir iPhone, piyasadaki benzer ürünler gibi katlanabilecek ve açıldığı zaman bir iPad’e dönüşecek.

En azından marka tarafından yoğunlaşılan teknolojiler kişilerin kendi beklentilerine dair ön plana çıkardığı bir çalışma oluyor ve Motorola Razr ve Samsung Galaxy Z Flip 5G modellerine benzeyeceği konuşuluyor. Bu konuda geniş ekranlı bir iPhone tarafından neler yapılabilir gibi söylentiler de karşımıza çıkmaya başlayacak ve hepimizle ilgili seçenekleri de kendi içinde deneyecek ve ön plana çıkarmış olacağız diyebiliriz.

İlişkili Yazılar