Aşılarla İlgili Son Dakika Açıklaması!

Aşılar konusunda ön plana çıkarılan pek çok yeni duyuru var. Özellikle aşılarla ilgili sağlık bakanlığı tarafından yapılan duyurular herkes için farklı bir durum ortaya çıkarıyor. Ülkemizde aşıların ne zaman geleceği ya da nasıl bir yol izleyeceği henüz net değil iken, bu süreçlerle ilgili olarak organize edilen çok fazla çalışma var diyebiliriz. Daha kaliteli ve yoğun bir süreç ile kişisel beklentileri de rahatlıkla kullanabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz.

Aşılarla ilgili takvim yayınlayan Dr. Fahrettin Koca, bu süreçle ilgili olarak geniş bir açıklama yapıyor. Twitter üzerinden sürekli durum bilgilendirmesi yapan Dr. Fahrettin Koca, süreç yönetimine dair de açıklamalarda bulunuyor diyebiliriz.

10 Milyon doz olan aşının 2. sevkiyatının ilk bölümünü Pazartesi günü yapacaklarını açıklayan DR. Fahrettin Koca, tedarik planına uygun şekilde ilerleyeceklerinin altını çiziyor. Aşı programı aksamadan devam edeceği için de insanların beklentisine dair hızlı cevaplar verilmiş olacak diyebiliriz. Aşı takvimleriyle ilgili olarak pek çok farklı bilgi dolaşırken doğru bilgileri bizzat Bakanlık sayfalarından takip etmekteyiz.

Çin üzerinen gelecek olan 10 milyon doz ayının bir sonraki kısmı ise 25 Ocak Pazartesi günü gelecek. 6.5 Milyon doz aşı sabah saatlerinde ülkemize gelmiş olacak ve bu seviyede bir dağıtım yapılmış olacak ve ikinci seviye kişilerle ilgili aşılanmalar başlamış olacak. Aşıyla ilgili olarak tedarik planlarına uygun çözümleri ön plana çıkaran Sağlık Bakanlığı, bu süreçle ilgili de detaylı bir açıklama yapıyor. Sürekli olarak açıklamalarını yenileyen hesapları bizler de takip ediyoruz. Sitemiz üzerinden bu tarz sağlık haberlerini de sizlere duyurmak istiyoruz.

İlişkili Yazılar