Tiktok İnsan Kaçakçısı Reklamı Yayınladı!

Tiktok, popüler yapısıyla ön plana çıkmaya devam ediyor ve yine farklı haberlerle karşımıza çıkıyor. Suriye’den Lübnan’a insan kaçakçılığı yapan bir şebekenin reklamına yer verildi. İnsanları Lübnan’a hangi şartlar altında götürdüklerini yayınlayan şebeke, 1072 TL’den başlayan fiyat listesini de paylaştı. Bu konuda bir çalışma yapan şebekenin reklamını TikTok yayınladı!

Dünyada milyonlarca kişinin kullandığı sosyal medya platformu TikTok’ta sürekli farklı videolar ve reklamlar yayınlanıyor. Ama bu sefer işler biraz daha farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Suriye’de insan kaçakçılığı yapan bir şebekenin reklamına yer verildi. Sosyal medyanın da gündemine bomba gibi oturan bu reklamda şebeke, kaçakçılığın fiyat listesini de paylaştı.

Reklam, olayın bildirilmesinin ardından kısa bir süre sonra kaldırılsa da şebekeye dair tüm bilgiler ve insan kaçakçılığının fiyatları farklı hesaplar tarafından paylaşılmaya başlandı. Suriye’den Lübnan’a insan kaçakçılığı yapan şebekenin farklı kentler için farklı fiyatlandırmalar yaptığı ortaya çıktı. Bu yüzden de kaçırılmayacak çalışmaları ve beklentileri kendinize göre kullanabilirsiniz.

Afrin’den götürülecek insanlardan 5 bin 717 TL ücret talep ediyorlar!

Bu şekilde bir reklam paylaşımı yapan şirket, yaklaşık 10 yıldır süren iş savaş yüzünden milyonlarca Suriyeli evinden ayrılıp başka ülkelerde yaşamak zorunda kaldı. İstedikleri ülkeye mülteci olarak sığınamayan pek çok Suriyeli, insan kaçakçılarının eline düşüyor. Para karşılığında Lübnan gibi daha güvenli bölgelere giriş yapılmasına olanak sağlayan kaçakçılar, bu konuda da farklı şekilde çalışıyor.

TikTok’ta reklamı yapılan şebekenin de amacı, farklı kentlerden alınan Suriyelilerin Lübnan’a ulaşmasını sağlamak. Şebeke, Suriyelilerin lüks olarak nitelendirilebilecek arabalarla istediği yere ulaştırıldığını gösteren bir video ile birlikte, farklı kentlere göre yapılan fiyatlandırma listesini de paylaşmış oldu.

 

İlişkili Yazılar