Twitter’a Yine Elon Musk Bombası Düştü! Dogecoin Uçtu!

Twitter kullanmayı bıraktığını birkaç gün önceden açıklayan Elon Musk, yine twittere geri dönüş yaptı. Bugün itibariyle geniş paylaşımlara yer veren Elon, özellikle DogeCoin paylaşımları ile karşımıza çıkmaya başlıyor. Kripto para camiasında önemli bir yere sahip olacak olan Musk, özellikle yeni çalışmalarıyla büyük değerler kazanacak gibi görünüyor. Yüzde 50 değer kazanan Dogecoin, Elon Musk ile birlikte karşımıza çıkıyor.

Bir şekilde geçtiğimiz günlerde yeni bir duyuru yapmıştı Elon Musk. Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Elon Musk’un Twitter’a yazdığı bitcoin konusundan bahsetmiştik. Yaptığı bir paylaşımla Twitter’ı bir süre kullanmayacağını söyleyen Musk’ın yokluğu, kısa sürdü.

Sabah saatleri itibarıyla önce SpaceX’in paylaşımlarını retweetleyen ardından da görüşlerini paylaşan Elon Musk, bir kez daha Dogecoin için harekete geçti. Saat 11:30 itibarıyla Dogecoin isimli altcoin için paylaşımlar yapmaya devam eden Musk, kripto para biriminin değerini yeniden uçurmaya başladı.

Elon Musk bir görsel paylaştı!

Elon Musk’ın Dogecoin’i pumplamaya çalışması konusunda farklı şekilde çalışmalar da yapıldı. Dogecoin ile ilgili oluşturulmuş kripto para konusunda yeni bir ilerleme karşımıza çıkıyor. Paylaşımlarına devam eden Elon Musk, ortalığı karıştırma konusunda kararlı gibi görünüyor.

TradingView aracılığıyla sağlanan yukarıdaki grafik, Dogecoin’in 15’er dakikalık periyotlarda neler yaşadığını gözler önüne seriyor. Kendi gözlerinizle de görebileceğiniz üzere yapılan açıklamalardan sonra üst üste dört mumu yeşil yakan (toplamda 1 saat) ve ciddi bir yükseliş yaşayan Dogecoin, yükselişlerden sonraki bir mumda (sadece 15 dakikada) ise ciddi düşüş yaşadı.

Sabah saatlerinde 100 satoshi seviyelerinde işlem gören altcoin, Musk’ın açıklamalarıyla birlikte önce 155 satoshi civarına ulaştı, ardından da 127 satoshi seviyelerine geriledi. Dogecoin, gün içinde de yüm yatırımcıların takibinde olacak gibi görünüyor.

 

 

 

İlişkili Yazılar