Huawei 5G Kodlarını Dünya İçin Paylaşmaya Hazırlanıyor!

Huawei CEO’su olan Ren Zhengfei, yaptığı açıklamada pek çok kişinin küresel inovasyon konusunda bazı bilgilere ihtiyaç duyduğunu ve elindeki bilgileri de paylaşacağını açıklıyor. Genel inovasyonun kolaylaştırılması ve geliştirilmesi için isteyen herkesle 5G teknolojisini, kaynak kodlarını ve donanım sırlarını paylaşacağını açıkladı. Çin merkezli teknoloji devi Huawei, küresel inovasyonu teşvik etme amacıyla 5G teknolojisini, kaynak kodlarını, tescilli ve gizli donanım altyapılarını insanlarla paylaşmaya hazırlanıyor.

Özellikle marka bazlı ilerlemeler düşünüldüğünde, oldukça iyi bir adım gibi karşımıza çıkan bu çalışmalar adına genel bir yapıyı da ön plana çıkarabiliyoruz. Taiyuan’da gerçekleşen akıllı madencilik inovasyon laboratuvarının açılış töreninde açıklamalar yapan Huawei CEO’su Ren Zhengfei, açık ticaret politikaları çağrısında bulunarak, sektörde değer yaratmaya devam edeceklerini ve dünya ile birlikte gelişebilmek için 5G teknolojisini başkalarına devretmeye hazır olduklarını açıkladı.

Tüm Dünyanın Buna İhtiyacı Var!

Özellikle bilgilerin paylaşımına ilişkin yeni belgeleri tüm dünya ile paylaşacağını söyleyen şirket, bu noktada da kesin bir dil ile çözüm üreteceklerini söylüyor. Son dönemlerde ABD başta olmak üzere İngiltere ve Avustralya başta olmak üzere birçok ülke, Huawei’nin 5G teknolojisini şirketin yerel sağlayıcılara olan gizlilik politikaları nedeniyle yasaklamıştı.

Zhengfei, bu konu ile ilgili de bir açıklama yaptı ve keskin bir dille tüm bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını, kişisel bilgilerin kimseyle paylaşılmadığını dile getirdi. Hatta Biden’la iletişime geçmek istediğini belirten Zhengfei, ABD ile yeni bir sayfa açabileceklerini söylemişti.

Zhengfei, küresel inovasyon hakkındaki konuşmasına şu sözlerle devam ediyor; “Tüm dünyanın 5G teknolojisine ihtiyacı var. İnsanlık ilerleme kaydetmeye devam ettikçe, hiçbir şirket bireysel bir şekilde küreselleşemez. Bunun için tüm dünyanın uyumlu bir şekilde çaba göstermesi gerekiyor.”

 

 

İlişkili Yazılar