Youtuber Olanlar Ne Kadar Para Kazanıyor? Güncel Kazançlar!

Zaman içinde, anketler ve çalışmalar online para kazanmak milyonlarca insanın gelir elde etmek için yetenekleri ve becerileriyle yapmış olduğu bir gelir yöntemidir. Yetenekten gelir elde etmek, yeteneğinizi paraya çevirebilmeniz demektir. Videolar oluşturup yükleyerek para kazanmak dilerseniz, YouTube‘u öneririz. Dikkat çekici ve enteresan videolar oluşturmak, yüksek sayıda kullanıcıya ulaşıp para kazanmalısınız. Videonuza başlamanın iyi bir yöntemi introdur.

Piyasada videolarınıza uzman görünüm kazandıracak nitelikli introlar yapmanızı sağlamayı başaran onlarca intro yapımcısı vardır. Dakikalar içinde ekstra bir bilgi sahibi olmadan birkaç YouTube videosu hazırlamak için nasıl muhteşem bir intro hazırlanır adlı rehberimize göz atın.  YouTube’dan para kazanmak için YouTube kanalınızı ve onaylanmış AdSense hesabınızı kullanarak kazanmaya başlayabilirsiniz. Videoların hepsi gelir elde etmek için uygun değildir, bu hizmetten faydalanmak için gelir elde etme kriterlerini sağlamalı ve YouTube Reklamları formatına uymalısınız. Bu YouTube‘dan para kazanmanın direk bir yöntemidir.

En büyük YouTuber’lardan biri Olga Kay. Yakın zamanda, New York Times’da, son üç senede YouTube‘dan $100k -$130k kadar para kazandığını açıkladı. Bu aylık $8,300 – $10,800 demek, bu da iyi bir para! Bu onu en zengin YouTube kullanıcılarından biri yapıyor. Gelirinizi maksimuma çıkarmak için YouTube‘a çok sayıda kişiyi çeken ve trafik oluşturan videolar yüklemelisiniz çünkü videonuz görüntülendikçe para kazanırsınız. “YouTuberlar görüntüleme başı ne kadar kazanıyor?” diye düşünüyor olabilirsiniz, her 1k görüntüleme için ortalama 0.5 -2 dolar kazanıyorlar. Başarının sırrı izleyiciler için enteresan gelen videolar yüklemektir. YouTuber maaşı kanallarını yaygınlaştırma çabalarına göre kullanıcıdan kullanıcıya değişir.

Youtube’a girmenin zor olmadığını aktaran Özkaynak, “Bence denemesi de gerekir. İlgi çeken içerikler üretirseniz geri dönüşü hemen alabiliyorsunuz. Abone sayısı ya da yeni başlamanız fark etmiyor. İnsanların izlerken keyif alacakları içerik üretiyorsanız anında milyonlar izleyebiliyor. Bu işte yetenek çok önemli ama çalışmak da çok önemli.

Pandemi Sürecinde İzlenme Oranları Artıyor

Özkaynak, “Youtube, sizi kolay popüler ettiği gibi aynı hızda aşağı da çekebilir. İzlenmeleriniz bir anda düşebilir. Buna uyum sağlamak çok önemli. Bundan 3 sene önce yaptığınız milyonların izlediği videoyu bugün yapsanız hiç izlenmeyebilir. Çünkü izleyenler aynı insanlar değil. Pandemide pek çok farklı alışkanlık edindik, insanları ilgileri farklı alanlara kaydı. Güzel içerikler kadar çok kötü içerikler de gördük, algımız değişti” diye konuştu. Youtube’da videolar izlendikçe, izlenme süresine göre para kazanıldığını dile getiren Özkaynak, “1 000 000 izleme aldıysanız içerik üretmiş olduğuniz kategoriye göre gelir elde ediyorsunuz. Bu rakam bin izlenme başına 10 ile 50 lira arasındadır, kazanç kategoriye, o dönem reklam tanıtım verenlere göre değişir” dedi.

Pandemiyle Youtube Türkiye’nin reklam tanıtım gelirlerinde önemli bir kazanç sağladığını anlatan CEM Özkaynak, “Reklam verenler, buraya milyar dolarlarca para harcadı, yaklaşık 3 milyar dolarlık bir pazar oldu. Pandemiyle daha fazla dijital içerik tüketmeye başladık.

 

İlişkili Yazılar