Facebook, Messenger İle İlgili Görsel Giydirme Yapacak!

Facebook, gün içerisinde yayınladığı bir blog yazısı ile beraber mesajlaşma uygulaması Messenger’ın dizaynında birçok yeniliğin geldiğini duyurdu. Öte yandan uygulamanın logosu Instagram’ın renklerine benzetildi ve bununla beraber yeni temalar ve daha canlı bir görünümde beraberinde geldi.

Dev şirket Facebook, yaklaşık olarak iki hafta kadar önce Whatsapp ve Instagram uygulamalarının mesajlaşma bölümlerini Messenger’da birleştirme planını hayatımıza sokmuştu. Facebook, Instagram’da bulunan mesajlarını Messenger ile birleştirmişti. Öte yandan şu anda yalnızca birkaç ülkede uygulanan bu özellik gelecek haftalarda ülkemizde de yayına girmiş olacak.

Bunların yanı sıra Facebook, bu kez de Messenger mesajlaşma uygulamasına yepyeni bir görünüm katmayı planladı. Dev şirket, gün içerisinde yayınladığı bir blog yazısı ile beraber Messenger’ın yeni görünümünü tanıttı. Messenger uygulaması yeni gelen güncelleme ile beraber daha canlı bir tasarıma ve beraberinde birbirinden farklı temalara da kavuşmuş oldu.

Facebook’un Messenger mesajlaşma uygulamasına getirdiği bu yepyeni görünüm sayesinde, Messenger, Instagram’ın renklerine de sahip olurken, yepyeni bir logo, standart sohbet rengi, sohbet temaları, özelleştirilmiş reaksiyonlar da getirdi. Öte yandan yayınlanan blog yazısında gelecek haftalar da uygulamaya selfie sticker’ları da ekleneceğini dile getiren Facebook, sohbetten ayrıldığınız anda mesajların silinmesine de olanak tanıyan bir özelliği de sunacağını belirtti.

Şirketin sürekli olarak yeni özellikler sunduğu mesajlaşma uygulaması Messenger, geçtiğimiz günlerde birçok özelliğe de kavuşmuştu. Sadece mesajlaşma uygulaması değil bunun yanında Messenger, arkadaşlarınızla aynı anda film bile izleyebileceğiniz bir platform haline geldi diyebiliriz. Tüm bunların yanı sıra Messenger, gelecek yıldan itibaren üçüncü parti arttırılmış gerçeklik efektlerinin de bulunduğu bir uygulama olacak.

İlişkili Yazılar