Android 12 Telefonları Çok Daha Akıllı Yapacak!

XDA Devolopers tarafından yapılan önizleme sürümü ile birlikte yeni duyurular da karşımıza çıkmaya başladı. Yapılan yeni güncellemelerle birlikte Android 12, mevcut cihazları çok daha akıllı yapacak. Şuan için bir geliştirme aşamasında sunulacak olan bu cihaz, Android 12 ile ön plana çıkıyor ve en azından telefonunuzu çok daha akıllı yapacak özellikler yolda diyebiliriz.

Android’in arkasındaki şirket olan Google, mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümü üzerinde çalışmalarına devam ediyor ve Android 12’nin ilk geliştirici önizleme sürümünün yakın zamanda yayınlanması bekleniyor. Geliştiriciler ve teknoloji tutkunları, bir sonraki Android sürümünün getireceği yenilikleri görmek için sabırsızlanırken XDA Developer, Google’ın Android 12 için üzerinde çalıştığı bazı özellikleri ortaya çıkardı.

XDA Developers tarafından paylaşılan bilgilere göre Google, Android 12 için akıllı bir döndürme teknolojisi sunacak ve oyun modu ile ilgili olarak da parlaklık detayları gibi seçenekleri sağlayacak. Pek çok özellik için önemli bir varlık bilinse bile, detaylar net değil. Android 12 ile ilgili yeni detayları hep birlikte görecek ve incelemeye başlayacağız.

Akıllı otomatik döndürme nedir?

Akıllı telefonlarda bulunan jiroskop ve ivmeölçer sensörlerin verilerinden faydalanan otomatik ekran döndürme özelliği, ne yazık ki zaman zaman sinir bozucu şekilde çalışabiliyor. Bu nedenle çoğu kullanıcı otomatik ekran döndürme özelliğini çoğunlukla kapalı tutuyor.

Oyun Modu Nedir?

Android 12 ile birlikte yeni oyun modu geliyor. Bu mod ile ilgili tahminler de oldukça az görünüyor şu an için. Büyük ihtimalle söz konusu özellikle rcihazlarda temel bir oyun modundan ziyade yeni bir oyun sistemi yaratacağına işaret ediyor. Apı olacağı yönünde ön plana çıkarılan çalışmaları da kendi içinde inceliyor ve karşımıza çıkarmaya devam ediyoruz. Rahatsız etmeyin moduyla birlikte detaylı bir çalışma yaratan Oyun modu, kendi içinde de detaylı bir hizmet sunuyor.

Parlak Renkler Azalıyor! Bu Ne Demek?

Özellikle görme bozukluğuna sebebiyet veren parlak ekran konusu için bir çalışma ön plana çıkacak diyebilirz. Bu konuda ekran ile ilgili net bilgiler sunulmadığı için pek çok detayı karşımıza çıkarıyoruz. Henüz özellik ile ilgili bir ekran görüntüsü bulunmadığından karşılaştırmalı olarak göstermek mümkün değil ancak parlak renkleri azaltma özelliği için hızlı ayarlar menüsünde bir kısa olacağı belirtiliyor.

Tek El Modu Nedir?

Cihazla birlikte tek el modu da ekran büyüklüğü ile ilgili bazı konuları ön plana çıkaracak gibi görünüyor. Dahili tek el modu da en azından işleyişleri rahatlatacak gibi görünüyor. Aslına bakacak olursak bugüne kadar pek çok akıllı telefon üreticisinin kendi tek el modunu yayınladığını zaten görmüştük ve Google’ın da benzer bir uygulama tercih edeceği tahmin ediliyor. Bu kapsamda tek el modunu aktif ettiğinizde tüm akıllı telefon arayüzü, tek elle ulaşabileceğiniz bir alana küçültülecek ve ekranın altında kapasitif tuşlar belirecek. Daha fazla detay için Android 12 geliştirici önizleme sürümünü beklememiz gerekiyor.

 

İlişkili Yazılar