Huawei Mate 40 Pro ve Yeni Silahı Fiziksel Klavye!

Huawei firmasının yaklaşmakta olan yeni amiral gemisi akıllı telefonu Mate 40 Pro’nun oldukça ilginç bir özelliğe sahip olacağı iddia ediliyor. Bu özelliğe değinecek olursak, Mate 30 serisinde kaldırılan fiziksel kontrol tuşlarının yerine gelen salan kontrol tuş özelliğinin Mate 40 Pro’da da bulunabileceği dile getiriliyor.

Çin’in dev teknoloji markalarından birisi olan Huawei teknoloji şirketi, bir süredir yeni bir amiral gemisi akıllı telefonu üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Huawei’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonlarıyla kullanıcılara neler sunacağı şu an için net olarak bilinmese de yaşanan birçok önemli gelişme, Mate 40 Pro’da fiziksel tuşların yanı sıra sanal tuşlarında konumlandırılacağı yönünde.

Huawei’nin Mate 40 akıllı telefon serisi, oldukça kısa bir süre önce teknik çizimlerle gösterilen tasarımıyla gün yüzüne çıkmıştı. O dönemlerde paylaşılan görüntüler, Mate 40’ın kavisli, Mate 40 Pro’nunsa ekstra kavisli bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında Mate 40 Pro’da Mate 30 serisinde bulunup kaldırılan ses kontrol tuşlarını geri getiriyordu. Öte yandan bu durum, Mate 40 Pro’da önemli bir yeniliğin var olabileceğini açıkça belirtmiş durumda.

Huawei, Mate 30 Pro’yu tanıtırken etkileşimli dokunmatik kontrol sistemini beraberinde tanıtmıştı. Öte yandan bu özellik, kullanıcılara çok önemli avantajlar da sağlıyordu. Örneğin bir kullanıcı, Mate 30 Pro’yu kullanarak ekranın kavisli birçok bölgesine tuş atamaları yapabiliyorsunuz. Böylelikle hem oyun oynarken hem de diğer gündelik işlemlerinizi hallederken kullanıcılarına oldukça büyük kolaylıklar sunuyordu. Mate 40 Pro’da zaten fiziksel tuşların konumlandırılıyor olması, etkileşimli dokunmatik kontrol sistemine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor diyebiliriz. Lakin Huawei, bunun yanı sıra daha gelişmiş bir dokunmatik kontrol sistemi üzerinde çalışmalar yapıyor.

Geçmiş dönemlerde ortaya atılan bilgilere göre Huawei Mate 40 Pro, kullanıcılara 6,7 inç büyüklüğünde bir deneyim sunacak. Öte yandan ekranın kavisli yapısı ise arka kapağın çevresine kadar devam ettirilecek. Öte yandan bu durum, Huawei’nin etkileşimli dokunmatik kontrol sistemini geride bırakmasına neden olabilecek bir şey değil demek mümkün.

 

 

İlişkili Yazılar