Katlanabilir Telefon Furyasında HTC Adımı!

Akıllı telefon markalarının bilinen isimlerinden olan HTC’nin katlanabilir bir telefon üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Onaylanan bir patent ile beraber gün yüzüne çıkan bu akıllı telefonun, dikey yönde katlanabilme gibi bir özelliğe sahip olduğu söylenmekte. Öte yandan HTC firması ise bu telefon hakkında hiçbir açıklamada bulunmadı.

Son yılların en sessiz telefon üretici markalarından birisi olan HTC’nin yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan haberde ise ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne 31 Aralık günü sunulmuş olan bir patentin onay alması, markanın katlanabilir ekranlı bir telefon geliştirdiğini teknoloji dünyasına sızdırıyor. Patent verilerine bakıldığında ise HTC’nin dikey şekilde katlanabilen bir akıllı telefon tasarımıyla teknoloji dünyasına adım atacağını gösteriyor.

Akıllı telefon üreticisi HTC’nin onaylanan bu patentine göz attığımızda, telefonun katlanması için birkaç menteşenin dışında bir cihaz olduğunu görüyoruz. Öte yandan tahminlere göre bu tasarım sonucunda telefonun neredeyse her yeri ekran olarak sunulacak gibi görünüyor.

HTC’nin patent aldığını katlanabilir telefonun teknik özelliklerine dair bir bilgi maalesef ki yok. Lakin şirketin bu telefonu üst düzey bir model olarak göstermesi olası. Bu da demek oluyor ki teknik özellik bakımından telefon üst segment bir cihaz olarak tanıtılabilir. Bunun yanı sıra bu patent ile telefonun hiçbir tuşunun fiziksel tuş olarak belirlenmediğini görebiliyoruz. Şayet alınmış olan bu patentin yalnızca bu cihazın katlanabilir yapısı için sunulmuş ise bu sebepten fiziksel tuşları göremiyor olabiliriz.

HTC’nin bu yeni cihazının geleceği için şu an çok bir şey söyleyemeyiz. Öte yandan şirketin patentini onaylattığı bu akıllı telefonu ticari bir ürün haline de getirebilmesi olası duruyor. Ancak HTC’nin işleri planladığı gibi gitmezse firma bu tür eşsiz bir tasarımdan vazgeçebilir. Elimizden sadece firmanın açıklama yapmasını beklemek geliyor. Telefona dair bilgiler ortaya çıktıkça tekrar beraber olacağız.

 

İlişkili Yazılar