Spotify’a Şarkı Sözü ile Arama Doğru Çalışmıyor!

İsveç merkezli müzik akış platformu olan Spotify, masaüstü uygulamasında uzunca bir süredir şarkı sözü ile arama yapabilme özelliğini Android ve İOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarına getiriyor. Kullanıcılar artık sadece şarkı sözünü yazarak bile istedikleri şarkıyı bulabilecekler.

Herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde ağızımıza takılan şarkı sözleri oluyor. Bu şarkı sözlerinin hangi şarkıya ait olduğunu düşünüp düşünüp duruyoruz. Bunun için birçok uygulama geliştirilmiş olsa da istediğimiz şarkıyı bulamıyoruz. Dünya devi müzik akış platformlarından olan Spotify, bu duruma bir çözüm geliştirdi. Artık kullanıcılar uygulama üzerinden şarkının ismini aratmanın yanında şarkı sözlerini de aratabilecekler.
istanbul escort

İsveç merkezli müzik akış platformlarından birisi olan Spotify şirketi, mobil kullanıcılara yönelik oldukça kullanışlı, yeni olsa da esasında masaüstü uygulamasında uzun süredir olan bir özelliği kullanıcısına sunuyor. Getirilen bu yeni özellik ile beraber mobil uygulamaya da eklenmesi ile beraber İOS ve Android kullanıcıları da artık şarkı sözüyle beraber aramalar yapabilecek ve akıllarına takılan şarkıları kolay bir şekilde bulup dinleyebilecekler.

Daha öncesinde belki de hiç duymadığımız bir şarkıyı bilmek tabii ki de zor. Öte yandan ismini bilmediğimiz bir şarkıyı Shazam uygulaması üzerinden rahatlıkla bulabiliyoruz. Öte yandan sadece sözlerinden ufak bir kısmı hafızamıza takılmış olan şarkıları bulmak için Spotify geç de olsa mobil cihazlara bu özelliği sundu.

Spotify’ın mobil uygulamasına eklenmiş olan bu önemli özellik ile böyle bir dert yaratmanıza gerek yok. Kullanıcılar akıllarına takılan şarkıların sözlerini doğrudan arama kısmına yazarlarsa istedikleri şarkılara ulaşabilecekler.

 

İlişkili Yazılar