Windows 10’a Yeni bir Video Düzenleme Aracı Geliyor!

Windows 10 işletim sistemine güncellemelerle beraber gelen araçlara bir yenisi daha eklenecek diyebiliriz. Yeni eklenecek olan araç sayesinde basit bir video düzenleme işlemiyle beraber bir d GIF düzenleme ve oluşturma mümkün oluyor. Şu anda Windows 10 işletim sistemi kullanıcıları, Xbox uygulaması üzerinden kullanıma açılan yeni bir özellik sayesinde ekran video kaydını başarılı bir şekilde yapabiliyorlar.

Bunun yanında kullanıcılar, uygulamalar veya oyunlarda gerçekleştirdikleri olayları adım adım kolay bir şekilde video kaydına alabiliyorlar. Firmanın açıklamalarına göre yakın bir tarihte video oluşturma ve GIF oluşturma üzerine yeni bir uygulama geliyor.
ataşehir escort
Microsoft firması yeni yapmış olduğu açıklamalarına göre daha kolay kullanışa sahip ve çok fazla detaylı düzenleme yapılamayan ancak iş görür bir uygulama üzerinde çalışmalar yapıyor. Bununla beraber yeni gelecek olan güncellemede yer alması beklenen araç sayesinde videoları kesmek, düzenlemek ve GIF’ler oluşturabilmek oldukça kolay hale gelecek.

Microsoft, Windows 10 ile beraber birçok eski programların işlevinin sonlanmasına kara vermişti. Hatta ve hatta müşterilerin yoğun tepkileri olmasaydı şayet, Paint’e bile veda edilebilecekti. Tabi bu kararlar alınırken çoktan birçok uygulama da kaldırılmıştı. Kaldırılan bu uygulamaların arasında ekran kaydı alabildiğimiz ve video oluşturabildiğimiz birçok uygulama da vardı.

Sunulması planlanan yeni güncelleme ile beraber PowerToys güncellemesi ile sonunda Windows 10’da da bir video ve GIF kayıt düzenleme uygulaması olacağı açıklandı. Sunulacak olan bu aracın arayüzü ise oldukça basit bir şekilde olacak ve kullanımı alışılmışın dışına çıkılmadan günümüz programlarına yakın bir tasarıma sahip olacak. Gelecek olan bu yeni araç sayesinde Windows 10 kullanıcıları, kendi ekranlarını veya uygulamalarının da ekran kaydını alabilecekler. Öte yandan uygulama üzerinden GIF oluşturabilecekler.

Şu anda Xbox Game Bar ve çeşitli üçüncü parti uygulamaları kullanılarak Windows 10’da ekran kaydı ve video düzenleme yapılabiliyor olsa da işletim sistemine dahil olan bir uygulama bulunmuyordu. Windows ise kısa bir süre içerisinde yayınlayacağı güncelleme ile beraber bu açığı kapatmak konusunda ısrarlı görünüyor.

İlişkili Yazılar