Football Manager 2021, Xbox Oyun Konsoluna Geliyor!

Sports Interactive firmasının popüler menajerlik oyunu Football Manager’in en son sürümü olan Football Manager 2021’in çıkış tarihi açıklandı. Öte yandan bununla beraber Xbox platformuna da geleceği dile getirilen oyun, oyuncuya başka neler sunuyor?

Geliştirici Sports Interactive, Football Manager Touch ve Football Manager Mobile’a yönelik detayların ortaya koyulduğu duyuruda, Erken erişim sürümünün oyuna tam iki hafta kadar önceden geleceğini açıkladı. Bununla beraber Football Manager, FM21 ile beraber 13 yıllık aradan sonra Xbox evrenine büyük bir dönüş yapıyor.

Sports Interactive oyun geliştirici firma tarafından yapılan açıklamalara göre Football Manager 2021, önümüzdeki ekim ayı içerisinde resmen tanıtılacak ve 24 Kasım tarihi itibarıyla da oyuncularla buluşacak. Oyunun Touch sürümüne göre modellenmiş olan Xbox platformuna yönelik sürümü ise orijinal çıkış tarihi olan 24 Kasım’ı kaçıracak ve bunun yanı sıra aralık ayında piyasaya sürülmüş olacak.

Football Manager oyun serisinin direktörü olan Miles Jacobson, sosyal medya platformu Twitter üzerinden Football Manager 2021’in Playstation’a gelip gelmeyeceği sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Bu çok soruluyor ve cevabım için başım belaya girebilir… Xbox’taki arkadaşlarımız yıllarca konsollarına geri dönmemizi istediklerini bildirdiler. Hem FM19 hem de FM20’de döngü, Gamepass’te sona erdi ve şimdi FM21, Xbox One ve Xbox Series X/S’te. Sony bunları yapmadı.”

Football Manager tarafından Football Manager 21 2021 için yapılan paylaşıma ise şu şekilde açıklamalarda bulundu: “Football Manager 2021’in (PC/Mac) 24 Kasım’da Steam ve Epic Games Store’da piyasaya çıkacağını açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. Katılım sağlayan dijital mağazalardan* FM21 için ön sipariş veren hayranlar %10 indirim ve oyunun tam çıkış tarihinden yaklaşık iki hafta önce çıkacak Erken Erişim sürümüne erişim kazanacak.

Önceki yıllarda olduğu gibi oyunu Steam aracılığıyla (artık Epic Games de dahil) satın alanlar ayrıca Football Manager 2021 Touch’ı da (PC/Mac) ücretsiz edinecek. Football Manager, Football Manager 2021 Xbox Edition ile 2007’den beri ilk defa Xbox’a geri geliyor. Xbox kumandasıyla tam optimizasyon için dikkatli bir şekilde yeniden tasarlanmıştır ve Microsoft’un Play Anywhere teknolojisi sayesinde oyununuza herhangi bir Windows 10 PC’de devam edebilirsiniz.

Xbox One’a ek olarak FM21 yeni Xbox Series X ve Xbox Series S’de de mevcut olacaktır ve oyunu bu platformların tümünde oynayabilmeniz için tek fiyat olacaktır. Football Manager 2021 Touch (iOS ve Android) ve Football Manager 2021 Mobile (iOS ve Android) için tam çıkış ayrıntıları yakında sunulacaktır ve Nintendo Switch için Football Manager 2021 Touch’ın Aralık’ta seriyi tamamlaması beklenmektedir.”

İlişkili Yazılar