Samsung Uygun Fiyatlı Yeni Tabletini Duyurdu!

Samsung, fiyat performans ürünü yeni tableti olan Galaxy Tab A7’yi piyasaya duyurdu. 10.4 inç ekran büyüklüğüne sahip olan bu tablet, Snapdragon 662’nin yanında 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolamayı kullanıcısına sunuyor. Öte yandan tablet bugün itibarıyla birçok ülkede satışa sunulacak.

Güney Kore’nin dev teknoloji firması olan Samsung, düzenlediği bir etkinlikle beraber en yeni tableti Galaxy Tab A7’yi tablet dünyasına duyurdu. Bununla beraber geniş ekranlı ve büyük bir batarya kapasitesine sahip olan Galaxy Tab A7, kullanıcılarının ilgisini büyük ölçüde topladı diyebiliriz.

Samsung firmasının yapmış olduğu açıklamalara göre Galaxy Tab A7, 10.4 inçlik TFT bir ekran yapısına sahip olarak kullanıcılarıyla buluşacak. Bununla beraber tabletin diğer ekran özelliklerine baktığımızda ise 2.000 x 1.200 piksel çözünürlük ve %80 oranında ekran gövde oranını da beraberinde getiriyor. Ön kameranın dizaynında delikli bir tasarım yerine çerçevelerin içerisine eklendiğini ve 5 MP çözünürlüğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung’un tanıtmış olduğu bu yeni tabletinin Qualcomm’un Snapdragon 662 işlemcisinden gücünü aldığını görebiliriz. Ayrıca tabletin 3 GB RAM ve 32 Gb dahili depolama ile beraber geldiğini dile getirirken cihazın depolamasını tam 1 TB’a kadar yükseltebilmenizde mümkün. Biraz önce de belirttiğimiz gibi tabletin oldukça büyük bir batarya kapasitesini içerisinde barındırdığını ve bu bataryanın 7.040 mAh olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu dev batarya hızlı şarj desteği ile kısa bir sürede tam dolum yapabilmektedir. Galaxy A7’nin arka kısmına göz gezdirdiğimizde ise 8 MP çözünürlüğe sahip tek bir kameranın yer aldığını görebiliyoruz.

Samsung Galaxy Tab A7 Teknik Özellikleri

  • Ekran: 10.4 inç büyüklüğünde TFT, 2.000 x 1.200 piksel
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 662
  • RAM: 3 GB
  • Depolama: 32 GB
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Arka Kamera: 8 MP
  • Batarya: 7.040 mAh

Samsung firması tarafından yapılan açıklamaya göre tanıtılan bu yeni tablet şimdilik bazı ülkelerde satışa sunulmuş durumda. Bununla beraber bu tabletlerin fiyatları hakkında da açıklamada bulunan Samsung listeyi şöyle belirlemiş durumda:

  • Wi-Fi destekli versiyon 245 dolar (yaklaşık 1,900 TL + vergiler)
  • LTE destekli versiyon 300 dolar (yaklaşık 2,350 TL + vergiler)

İlişkili Yazılar