Windows 10’un Zoom ve Meet Now Karşılaştırması!

Microsoft’un Zoom’a rakip olacak “Meet Now” adında eni bir konferans uygulaması üzerinde çalışmalar yaptığına dair bilgiler çıktı. Build 2021 ile görev çubuğuna eklenebilecek olan özellikleri ile beraber kullanıcılar, herhangi bir hesap oluşturmak zorunda olmayacaklar. Koronavirüs salgınının ardından hepimiz evlerimize hapsolmak zorunda kaldık. Hal böyle olunca çevrimiçi video konferans uygulamalarına olan ilgi de bir hayli artmış durumda. Öte yandan bu süreçle beraber mesajlaşma ve iletişim uygulamaları bir hayli fazla kullanılmaktadır.

Bu süreçte özellikle Zoom uygulaması ile beraber, kullanıcı sayısını bir hayli yükselten en popüler çevrimiçi konferans uygulamalarından birisi oldu demek mümkün. Lakin Microsoft firmasının, Zoom uygulamasının sonunu getirebilecek bir özellikle beraber kullanıcısına oldukça büyük bir kolaylık sağlıyor demek mümkün.

Microsoft’un son işletim sistemi olan Windows 10 işletim sistemine getirmeyi planladığı “Meet Now” adındaki bu kullanışlı özellik esasında oldukça kolay ve pratik bir şekilde kullanabilmektedir.   Öte yandan Build 20211 ile beraber görev çubuğuna eklenecek olan bu çevrimiçi konferans uygulaması, kullanıcıların Microsoft hesabına gerek duymadan bir görüntülü toplantı yapılabilmesine imkan sağlıyor.

Günümüzde Windows 10 işletim sisteminde görüntülü veyahut sesli arama yapabilmek için Skype gibi uygulamalara başvurmamız gerekiyor. Bu durumda ise Skype’ı kullanabilmek için maalesef ki bir hesap oluşturmak veya halihazırda bir hesabınız var ise mevcut hesabınızla giriş yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ancak Windows 10 işletim sisteminin yeni eklenecek olan Meet Now özelliği sayesinde herhangi bir hesap açmanıza gerek yok. Oldukça hızlı ve pratik bir şekilde toplantı oluşturmak ve toplantılara katılmanız mümkün olacak.

Öte yandan şu anda beta sürüme sahip olan bu özellik, Windows 10’un görev çubuğuna eklenecek olan Meet Now özelliği sayesinde herkes pratik bir şekilde toplantılara katılabilecek.

Microsoft firması konu ile alakalı yeni bir açıklamada bulunmadığından özelliğin ne zaman tam olarak kullanılabileceğine dair net bir bilgi de bulunmuyor.

 

İlişkili Yazılar