Apple yeni bir sürücüsüz otomobil girişimi satın aldı

10 Haziran 2019 0
reklam

Sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışma yaptığına dair birçok kanıt bulunan Apple hakkında ortaya son haberlerden birisi de bu kanıtları doğruluyor. Ortaya çıkan bu habere göre Apple, sürücüsüz otomobil girişimi olan Drive.ai’ yi satın aldı.

Apple sürücüsüz otomobil girişimi ile işleri daha da büyütebilir

Artık Apple’ın bünyesinde faaliyet gösterecek olan Amerikalı girişim , otonom araçlarda kullanmak üzere yapay zeka geliştiriyor. Ortaya çıkan haberlere göre anlaşma detaylarında bu şirket Apple’a fikirlerini değil tamamı ile yeteneklerini satacak. Bu detay Apple’ın Drive.ia ekibini satın alması anlamına geliyor.

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Apple’ın sürücüsüz otomobil teknolojilerini test etmek üzere filosunu genişlettiği ve filosundaki araçlar konusunda da Volkswagen ile beraber çalıştığı iddiasını da göz önünde bulundurursak Apple’ın sürücüsüz otomobil işini oldukça ciddiye almış durumda olduğunu ve bu konuda yalnız hareket etmek yerine girişimlerden yardım alarak ilerlemeyi planladığını söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Steam tasarım yeniliyor başlıklı makalemizde steam database hakkında bilgiler verilmektedir.

29 yaşında olan Emre, Bilim ve Sanat alanında kendisini geliştirmek ve mobil teknolojiler başta olmak üzere birçok konuda araştırma yapmayı seviyor. 2. Üniversite eğitimine devam ediyor.

BENZER KONULAR