Huawei Mate X 5G Hız Testi Sonucu Şaşırttı

10 Haziran 2019 0
reklam

Huawei Mate X 5G hız testi sonucu ortaya çıktı. Son dönemde uygulanan ambargo karşısında oldukça güçlü duran Huawei geçtiğimiz aylarda tanıttığı katlanabilir akıllı telefonu Mate X ile 5G hız testi bir video ile geldi.

Bilindiği üzere ABD tarafından kara listeye alınan Huawei Google’dan da aynı ambargo uygulamasını gördüğü için Android yerine yüklenmiş olan ARK OS ile cihazın Çin dışında ne kadar popüler olacağı şuan için belirsiz. Ancak bir diğer güzel gelişme ise MATE X için Huawei üst düzey yöneticisi He Gang’in paylaştığı 5G şebekesinde internet hızının 1000 mbps (1 Gbps) hıza ulaştığını gösteren bir video yayınlamaları oldu.

Fiyatının 2600 dolar olacağı şimdiden söylentiler arasında yerini alıyor. Çok konuşulan Mate X kapalı konumdayken 1148 x 2480 piksel çözünürlüğe sahip 6.6 inçlik bir ön ekrana sahip. Aynı zamanda, arka ekran aynı çözünürlükte 6.4 inç büyüklüğünde bulunuyor. Cihaz açıldığında, toplam 2200 x 2480 piksel çözünürlüğe sahip neredeyse 8 inçlik bir tablet boyutuna geliyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy M40, Google tarafından onaylandı! başlıklı makalemizde galaxy m 40 ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

29 yaşında olan Emre, Bilim ve Sanat alanında kendisini geliştirmek ve mobil teknolojiler başta olmak üzere birçok konuda araştırma yapmayı seviyor. 2. Üniversite eğitimine devam ediyor.

BENZER KONULAR