Mazda’dan Elektrikli Otomobil Müjdesi!

10 Haziran 2019 0
reklam

Mazda elektrikli otomobil üreteceğini duyurdu. Bu kararı almasındaki en büyük etkenlerden biri de Avrupa Birliği’nin “emisyon” ile ilgili kararlarını daha da katılaştırması.

Hal böyle olunca da Mazda bu durum karşısında ya motorunu daha çevre dostu bir hale dönüştürecek ya da direk elektrikli motora sahip otomobil üretimine geçecekti.

Şu durumda açıkça görünen o ki Mazda’nın elektrikli motor üretmesi daha olası. Şirket, elektrikli otomobil modelleri için de, hibrit motorlu araçlarıyla meşhur üreticilerden biri olan Toyota ile işbirliği yapacak. Bu işbirliğinde üretilen otomobiller mazda tasarımını yansıtacak ve mazda çizgisi üzerine inşa edilecek.

Mazda’nın 2020’de üretimine geçeceğini duyurduğu bu elektrikli modellerin yanı sıra önümüzdeki yıllarda hibrit motorlu otobil üretimine geçmesi de beklentiler arasında yerini alıyor.

Bir önceki yazımız olan Apple yeni bir sürücüsüz otomobil girişimi satın aldı başlıklı makalemizde Apple ve sürücüsüz otomobil hakkında bilgiler verilmektedir.

29 yaşında olan Emre, Bilim ve Sanat alanında kendisini geliştirmek ve mobil teknolojiler başta olmak üzere birçok konuda araştırma yapmayı seviyor. 2. Üniversite eğitimine devam ediyor.

BENZER KONULAR