Resmi Twitter Uygulaması macOS’e Geri Dönüyor

15 Haziran 2019 0
reklam

WWDC 2019’da Project Catalyst’i duyuran Apple, bu sayede iPad uygulamalarının macOS platformuna geçişini kolaylaştırmıştı. Apple’ın bu hamlesinin ardından açıklama yapan Twitter resmi Twitter uygulamasının macOS’e geri döneceğinin müjdesini verdi.

Project Catalyst ile macOS uygulama arşivini genişletmek isteyen Apple, bu projesinin tanıtımında birkaç partneri duyurmuştu. Bu partnerlerden birisi de popüler mikro blog sitesi Twitter’dı.

Twitter açıklama yaparak iOS tabanlı uygulamasının kodlarını kullanarak Mac uygulaması geliştirdiğini duyurdu. Mac için yeni Twitter uygulamasında kullanıcıların iPad’lerinde kullandıkları özellikler bulunacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Mac’lerinde daha iyi Twitter deneyimi yaşayabilecek.

Bilindiği gibi Twitter’ın daha önce de resmi Mac uygulaması bulunuyordu. Twitter bu uygulamayı 2018 yılının başlarında sonlandırmış ve Mac kullanıcılarını üçüncü parti uygulamalara ve masaüstü sitesine yönlendirdi.

Twitter’ın yeni Mac uygulaması yeniden boyutlandırılabilen pencere desteği, çoklu hesap ve çoklu pencere desteği ile birlikte yeni bildirim seçeneklerine sahip olacak. Twitter’ın yeni macOS uygulamasının Eylül ayında çıkacak olan yeni macOS Catalina ile birlikte gelecek.

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan yeni karar başlıklı makalemizde sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

29 yaşında olan Emre, Bilim ve Sanat alanında kendisini geliştirmek ve mobil teknolojiler başta olmak üzere birçok konuda araştırma yapmayı seviyor. 2. Üniversite eğitimine devam ediyor.

BENZER KONULAR